Kiekvieno žmogaus gyvenime gali atsirasti svarbių poreikių. Automobilio ar būsto remontas, brangus gydymas, nauji svarbūs pirkiniai ir kita tampa neatidėliotina. Dėl to gali reikėti pasiskolinti pinigų. Tačiau prieš imant vartojimo kreditą jums būtų verta sužinoti apie vieną svarbiausių reikalavimų, kuriuos taiko „Bobutės paskola“ bei visi kiti „Lietuvos banko“ prižiūrimi kreditoriai.
Detaliau apžvelkime, kiek laiko reikia pradirbti, kad gauti paskolą, kokios sąlygos taikomos vartojimo kreditą imantiems žmonėms bei kitus aktualiausius, susijusius niuansus.
Koks yra minimalus laikotarpis, kurį reikia išdirbti norint gauti paskolą?
Kai domitės, kiek laiko reikia „pradirbti“, kad gauti paskolą vartojimui, galite išvysti vieną ir tą patį terminą.
Kaip ir visi patikimi kreditoriai, „Bobutės paskola“ laikosi Atsakingo skolinimo nuostatų bei reikalauja, kad paskolos gavėjas būtų išdirbęs bent 4 mėnesius dabartinėje darbovietėje.
Nuostatai numato, jog toks terminas leidžia adekvačiai įvertinti kliento finansinį stabilumą ir būti užtikrintiems dėl to, jog kredito gavėjas gauna pastovias pajamas, sugebės dengti turimus įsipareigojimus bei turės laisvų lėšų kasdieniams poreikiams.
Būtent toks laikotarpis vienoje darbovietėje laikomas pakankamu. Dar keli svarbūs akcentai:
- Jeigu jus paaukštino pareigose, stažas dažniausiai skaičiuojamas toliau ir nereikia laukti 4 mėnesių iš naujo;
- Jeigu pakeitėte darbovietę, net ir tuo atveju, kai jūsų darbo vieta išlieka toje pačioje srityje, stažas skaičiuojamas iš naujo;
- Paskolų gavėjams, kurie dirba užsienyje, reikalavimai irgi gali būti kiti.
Kokios gali būti jūsų alternatyvos jei dar neišdirbote reikiamą laikotarpį?
Jei kol kas neturite 4 mėnesių darbo stažo dabartinėje darbovietėje, tikimybė gauti vartojimo kreditą vis tiek išlieka. Tai įmanoma, jei turite kitų tvarių ir oficialių pajamų šaltinių, tokių kaip: individuali veikla, nuoma, investicijos, dividendai ir panašiai. Svarbu, kad šios pajamos būtų stabilios ir oficialiai deklaruotos.
Dėl to nereikia galvoti vien apie tai, kiek laiko reikia dirbti, kad gauti paskolą. Svarbiausia, kad būtų bent vienas ar keli gretutiniai, pastovių pajamų šaltiniai.
Priešingu atveju vienintelė alternatyva – atidėti išlaidas ir mėginti kreiptis po to, kai darbovietėje išbūsite bent 4 mėnesius.
Į ką dar atkreipti dėmesį norint gauti vartojimo paskolą?
Svarbu galvoti ne tik apie tai, kiek reikia „pradirbti“, kad gauti paskolą. Rekomenduojame atkreipti dėmesį dar į šiuos 3 dalykus prieš sudarant kredito sutartį bei kreipiantis su paraiška:
1. Ar pastovios jūsų pajamos? Nors dirbantys pagal sutartį gali tiesiog sukaupti stažą, pajamas gaunantiems pagal individualią veiklą ir(ar) iš autorinių sutarčių bei kitų panašių šaltinių rekomenduojame patiems įvertinti pastarųjų 2 metų vidurkius. Jei pajamos gaunamos stabiliai bei yra pastovios – drąsiai pildykite paraišką.
2. Kokia jūsų kredito istorija? Jeigu visada laiku sumokate mokesčius, neturite skolų ir reikalų su antstoliais – jūsų kredito istorija turėtų būti gera. Skolos ir pradelstos įmokos kredito istoriją blogina, tad mažėja galimybės gauti bet kokį kreditą.
3. Koks yra dabartinis įsipareigojimų dydis bei ar jie nekis? Mokamos mėnesio įmokos neturėtų viršyti 40% jūsų grynųjų pajamų. Taip pat pagalvokite ar neplanuojate šeimos pagausėjimo bei kitų įvykių, kurie padidintų kasdienes išlaidas bei apsunkintų finansinius įsipareigojimus.
„Bobutės paskola“ siūlo galimybę draugiškomis sąlygomis pasiskolinti net iki 10 000 € vartojimo reikmėms, pavyzdžiui, automobilio įsigijimui ar būsto remontui. Jeigu kyla klausimų dėl savo galimybių arba norite profesionalių patarimų apie darbo stažo ir kitus reikalavimus vartojimo kreditams, galite užpildyti paraišką paspaudę čia arba kreiptis telefonu +370 700 80070 arba elektroniniu paštu [email protected]. Mūsų specialistai malonia ir išsamiai atsakys į jūsų klausimus.