Ekspertų patarimai, kaip suplanuoti buto remontą

calendar icon 2023-12-12

Svajojate apie nuosavą būstą, mintyse jau renkatės baldus ir interjerą savo naujiems namams, tačiau labiausiai gąsdina namo ar buto remontas? Galvoje ramybės neduoda vis kylantys klausimai - nuo ko pradėti, kaip išsirinkti tinkamas medžiagas, kiek kainuoja remontas, ar geriau daryti viską savo rankomis, o gal samdytis specialistus? Šiame straipsnyje pasidalinsime ekspertų patarimais, kurie padės jums ruošiantis remontui ir sužinosite, kokia galėtų būti jūsų buto remonto eiga. 

Nuo ko pradėti buto remontą? 

Pagrindinis klausimas neduodantis jums ramybės, tai buto remontas - nuo ko pradėti? Atsakymas labai paprastas, prieš pradedant remonto darbus pradėkite nuo plano. Susidėliodami aiškų darbų ir proceso planą, jūs galėsite kontroliuoti savo išlaidas, biudžetą ir veiksmus remonto etape. Kartu susiplanuosite ne tik visas reikiamas medžiagas, bet ir jų kiekį, taip pat surasite tinkamiausias pirkimo vietas ir, žinoma, jūs galėsite kontroliuoti buto remonto trukmę. 

Plane turi būti žymima viskas - nuo išlaidų iki darbus atliekančius asmenų, per kokią trukmę jie planuoja pabaigti remonto darbus, kad galėtume įgyvendinti tolimesnius etapus. Susidarius planą ar kitas buto remonto taisykles, jos padės efektyviai laikytis remonto eigos ir neturėsite daugybės rūpesčių ar nemalonių patirčių, kuomet pritrūkstate medžiagų. Jeigu darysite kapitalinį remontą (sienų griovimas ir pan.), tai turite išsiaiškinti ar nereikia savivaldybės administracijai pateikti kapitaliniam remontui reikalingų leidimų. Visada šiuo klausimu galite pasikonsultuoti su daugiabučio namo administratoriumi, kuris patars ir patikslins, kur reikia tokiu atveju kreiptis.

Kokia yra buto remonto eiga? 

PLANAS IR BIUDŽETAS. Susidarėte buto remontui planą, žinote visus žingsnius, kuriuos turėsite padaryti, kad galėtumėte pradėti gyventi savo nuosavame būste. Kas toliau? Susiplanuokite buto remontui biudžetą. Įvertinkite savo galimybes – pajamas, santaupas ar visgi teks imti papildomą paskolą įsirengimui. Jeigu turite pakankamai santaupų, tuomet nieko nelaukiant galite imtis remonto darbų, tačiau jeigu visgi teks skolintis papildomai, įsivertinkite, kokią mėnesio įmoką galėsite mokėti. 

Biudžetas ir planas yra du svarbiausi dalykai visame buto remonto procese. Jeigu neturėsite plano, tai išleisite žymiai daugiau pinigų, galbūt įsigysite medžiagų, kurių nereikia ar nusipirksite per didelį kiekį dažų, klijų ir pan. Tačiau, jeigu neturėsite biudžeto, negalėsite įgyvendinti plano, tad planuodami darbus, medžiagas, galvokite ir apie biudžetą, kad netektų nusivilti ir gerokai viršyti savo galimybių. Planuokite protingai, viską apgalvojant ir nebijokite pasikonsultuoti su specialistais ar netgi su artimaisiais, draugais, kaimynais, kurie neseniai atliko remonto darbus ir gali pasidalinti įžvalgomis bei patarimais.

KAS ATLIKS REMONTO DARBUS? Jeigu planas ir biudžetas yra, tuomet sekantis etapas – kas atliks remonto darbus? Jeigu sugebate patys, tuomet sutaupysite pinigų, nes nereikės specialistams mokėti už darbus, tačiau įsivertinkite, kad galbūt neturėsite visų įrankių, todėl įtraukime į planą ir biudžetą įrankių nuomą bei įsigijimą. 

O gal visgi remonto darbai bus patikėti specialistams? Tokiu atveju turite suprasti, kad šis variantas tikrai bus brangesnis nei remontą darytumėtės patys, tačiau nereikės skirti savo laisvo laiko, atliekant remonto darbus. Specialistus išsirinkti nebus lengva, jeigu neturite rekomendacijų, nes specialistų yra daugybė, tačiau visuomet galite paieškoti atsiliepimų apie juos ir tokiu būdu pasirinkti jums geriausią variantą. 

ĮSIGYKITE MEDŽIAGAS. Jeigu nusprendėte buto remontą atlikti patys, tuomet reikės pasirūpinti ir buto remontui reikalingomis medžiagomis – pasiskaičiuoti kiekį, susirasti geriausią kainą ir įsigyti. Visada rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistais, tą padaryti galite ir parduotuvėje, profesionalūs pardavėjai patars dėl medžiagų kokybės ir kiekio. Atliekant buto remontą specialistams, pastarieji padės ir su medžiagomis, tai yra pasiūlys iš kur galima įsigyti arba bent jau pasakys tikslų kiekį, ko reikės, parekomenduos kokybiškiausias medžiagas. 

PASIRUOŠKITE REMONTUI. Laikas pradėti remontą! Pradėkite nuo pasiruošimo ir apdailos etapo, jeigu remontą atliekate ten, kur yra jūsų reikalingi daiktai, kurių neplanuojate keisti, tuomet reikia jais pasirūpinti. Išneškite iš remontuojamo kambario ar namų - baldus, kilimus ar kitas dekoracijas, kad nesusigadintų remonto metu. Taip pat pasiruoškite sienas – jeigu reikia nulupkite tapetus, dažus, esančius ant sienų, pašalinkite plyteles, klijus ar visą, kas gali trukdyti remontui. 

Jeigu kyla klausimas, kurio kambario imtis pirmiausia, tai iš esmės didelio skirtumo nėra. Pradėkite nuo pasirinkto ploto, tai gali būti miegamasis, vaikų kambarys, svetainė, virtuvė ar net vonios kambarys, spręskite patys. Tik nepamirškite, kad pradėjus nuo tolimiausio kambario išvengsite galimybes sugadinti kitų patalpų suremontuotas sienas ar grindis. 

LAIKYKITĖS REMONTO PLANO. Kadangi jau susiplanavote viską, būtinai laikykitės plano ir darbus atlikite ta eiga, kurią numatėte iš anksto. Pradėkite nuo sienų, po to pereikite prie grindų ir lubų. Jeigu darysite kita tvarka ir pirma nuspręsite tvarkyti grindis, tuomet tik sienas, tai didelė tikimybė, kad galite sugadinti grindų dangą, ypač jeigu planuojate turėti kiliminę dangą.

Paskutiniai darbai plane turėtų būti – baldai, interjeras ir buitinė technika. Baldus galite užsisakyti anksčiau, nes dažniausiai jų tenka ilgiau palaukti, todėl galite dar ir apdailai nesibaigiant konsultuotis dėl virtuvės ar kitų gaminamų baldų. Taip pat pradėkite domėtis iš anksčiau ir buitine technika, kad netektų jos ilgai laukti, o kai kurie baldai gali saugiai palaukti dėžėse ir namuose. 

Ką daryti, jeigu pritrūko pinigų remonto užbaigimui?

Turėjote planą ir iš anksto nustatytą biudžetą, bet pinigų pritrūko, nors jau beveik esate finišo tiesiojoje? Jeigu atsitiko tokia situacija, galite pristabdyti darbus ir palaukti, kol susitaupysite likusią sumą, kad galėtumėte užbaigti remontą. Kitas variantas yra pasiskolinti iš draugų, artimųjų ar kredito bendrovės. Jeigu artimiesiems ir draugams nenorite pasakoti apie savo finansinę situaciją ir skolintis iš jų, tuomet galite rinktis kitą variantą ir pasiskolinti iš „Bobutės paskola“. 

Skolinantis iš „Bobutės paskola“ mes išlaikome savo klientų konfidencialumą, tad nereikės rūpintis, kad kas nors sužinos apie jūsų finansinę situaciją. Pasiskolinti galite nuo 50 iki 15 000 eurų, pasirinktam grąžinimo laikotarpiui nuo 3 iki 72 mėn. 

Pildykite paraišką internetu bobutespaskola.lt ir palaukite, kol jūsų paraiška bus išnagrinėta. Jeigu atitiksite visas kreditingumo sąlygas, paskola bus suteikta labai greitai, pinigai pasieks jūsų sąskaitą vos per 5 minutes ir galėsite darbus užbaigti iškart.

Primename, kad paskolos išduodamos pilnamečiams Lietuvos piliečiams, kurie dirba Lietuvoje. Turite turėti galiojantį asmens dokumentą bei būti oficialiai išdirbę bent 4 mėnesius darbovietėje. Taip pat jūsų turimi įsipareigojimai neturi viršyti 40 procentų jūsų gaunamų pajamų. Daugiau informacijos apie paskolos suteikimo sąlygas galite rasti bobutespaskola.lt.