Kokie skirtumai tarp lizingo ir paskolos?

calendar icon 2023-05-08

Svarstote apie automobilio įsigijimą, tačiau turimų santaupų neužtenka, o susitaupyti reikiamą pinigų sumą užtruktų per ilgai? Paprastas ir greitas būdas įsigyti automobilį yra pasiskolinti ir tam galite rinktis lizingą arba paskolą, tačiau, kaip neatsidurti kryžkelėje svarstant, kurį skolinimosi būdą pasirinkti? Atsakysime į dažniausiai užduodamus klausimus, kas yra lizingas, kuo skiriasi lizingas nuo paskolos ir apžvelgsime paskolos bei lizingo skirtumus ir privalumus.

Kas yra lizingas automobiliui?

Kokius privalumus turi lizingas ir su kokiais iššūkiais galite susidurti nusprendę automobilį įsigyti lizingu? Pradėkime nuo pradžių, tai kas yra lizingas? Paprastai tariant, lizingas, tai išperkamoji ar ilgalaikė nuoma. Pasirinktą laikotarpį jūs mokate lizingo bendrovei mėnesinį mokestį, o kuomet visą, sutartyje numatytą, sumą sumokate, nuomojamo turto nuosavybė pereina į nuomininko rankas. Tai reiškia, kad kol jūs mokate lizingo įmokas, tol savininku yra lizingo bendrovė ir tik išmokėjus visą automobilio sumą, oficialiu savininku tampate jūs.

Kokios lizingo sąlygos?

 • Pradinis įnašas – įprastai perkant automobilį lizingo bendrovė prašo turėti bent 10 % pradinės automobilio sumos. Tarkime automobilio vertė yra 12 000 eurų, tai norint įsigyti automobilį lizingu, jūs turite turėti pradinį įnašą, kuris būtų 1 200 eurų. Paprastai tariant, lizingo bendrovė finansuos jums 90 % perkamos automobilio vertės, o likusią sumą turite turėti susitaupę patys.
 • KASKO draudimas – norime pabrėžti, kad skirtingos lizingo bendrovės, gali turėti skirtingas sąlygas lizingo suteikimui, tačiau dažnai bendrovės prašo, kad automobilis būtų apdraustas KASKO draudimu dėl didesnės saugumo garantijos. Būtinai imant lizingą išsiaiškinkite ar šis punktas yra prie sąlygų. KASKO draudimo kaina gali labai išaugti, atsižvelgiant į automobilio pagaminimo metus, o tai būtų papildomos išlaidos jums. Nors KASKO draudimas suteikia finansinę apsaugą nuo eismo įvykių, vagystės, gamtos jėgų ar kitų netikėtumų už šią paslaugą gali tekti sumokėti net ir keturženklę sumą metams, jeigu rinksitės naujesnį, kelių metų senumo automobilį.
 • Automobilio amžius – dar vienas svarbus kriterijus, kada rekomenduojama rinktis lizingą, tai nusprendus įsigyti apynaujį automobilį. Lizingo bendrovė gali taikyti sąlygą, kad baigus mokėti automobilio lizingo įmokas, automobilis būtų ne senesnis nei 13 metų. Todėl nusprendus pirkti apynaujį ir brangesnį automobilį verta rinktis lizingą, kitu atveju, jeigu automobilis išmokėjimo dieną būtų senesnis nei numatyta sąlygose – teks pagalvoti apie paskolą, nes lizingo bendrovė, panašu, kad gali ir nesuteikti jums reikiamos sumos, nes pirkinys neatitiks kredito suteikimo sąlygų.
 • Palūkanos – nusprendę automobilį įsigyti lizingu, galite tikėtis šiek tiek mažesnių palūkanų, nei imant kreditą automobilio įsigijimui. Taigi turėsite progą sutaupyti, bet nepamirškite, kad viskas priklauso ir nuo jūsų finansinės situacijos, kredito istorijos ir laiku mokamų įmokų, nes turint blogą kredito istoriją tiek imant paskolą, tiek automobilį norint įsigyti lizingo pagalba, palūkanos gali būti ir didesnės, nei tikitės ar buvote pasiskaičiavę lizingo bendrovės skaičiuoklėje.

Kas yra paskola automobiliui?

Kitas skolinimosi būdas, norint įsigyti automobilį, yra paskola. Apžvelkime, kokie paskolos privalumai ir kuo skiriasi lizingas nuo paskolos:

 • Pradinis įnašas – gera žinia, nusprendėte imti paskolą automobiliui, tai galite atsikvėpti dėl pradinio įnašo, jo neprireiks, kreditorius jums suteiks 100 % pirkinio vertės. Pirmasis skirtumas renkantis tarp lizingo ir kredito automobiliui – paskolos suteikiama maksimali suma bus mažesnė nei planuotumėte įsigyti pirkinį lizingu. Taigi rekomenduojame rinktis paskolą, jeigu jūsų norimas automobilis yra mažesnės vertės, iki 10 000 eurų ir senesnis, nei 8 metai. Kitas privalumas nusprendus imti paskolą, jog galite pasiskolinti didesnę sumą, nei yra automobilio vertė, tačiau ne didesnę, nei kreditorius yra nurodęs maksimalią skolinimosi sumą. Tokiu būdu turėsite papildomų pinigų, jeigu prireiktų remonto automobiliui ar norėsite įsigyti naujas padangas.
 • Nuosavybė – automobilio savininku tampate jūs, tai reiškia, kad kreditorius jums skolina reikiamą pinigų sumą, jūs atsiskaitote su pardavėju ir tampate automobilio savininku, nereikia savo įsigyto pirkinio registruoti kreditoriaus vardu. Tai didelis privalumas, nes nusprendus įsigytą automobilį parduoti anksčiau laiko, kuomet dar nesate išmokėję visos paskolos sumos, nereikia papildomai informuoti apie tai kreditoriaus ir gauti iš jo sutikimą. Pardavę automobilį, galite išmokėti likusią sumą iškart arba ir toliau, likusį paskolos laikotarpį, mokėti mėnesines įmokas kreditoriui.
 • Draudimas – jeigu automobilį įsigyjant lizingu privaloma jį drausti KASKO draudimu, tai svarstant apie paskolą KASKO draudimas yra neprivalomas. Patys galite nuspręsti ar automobilį norite drausti civilinės atsakomybės draudimu ar visgi rinksitės KASKO.
 • Greitas procesas – dar vienas privalumas, renkantis paskolą automobiliui yra itin greitas ir paprastas pinigų gavimo procesas. Pinigai jus pasiekti gali per labai trumpą laiką - 5 minutes. Kaip viskas vyksta? Pateikiate paraišką norimai paskolos sumai ir terminui, rekomenduojame būtinai skaičiuoklėje pasižiūrėti skirtingus paskolos grąžinimo laikotarpius ir įsivertinti, kokia mėnesinė įmoka jums būtų priimtina bei nesukeltų papildomų finansinių rūpesčių. Tuomet jūsų pateiktą paraišką kredito bendrovė įvertins, kartu įvertindama ir jūsų kreditingumą. Jeigu bendrovei nekils jokių papildomų klausimų, tuomet pamatysite paskolos sprendimą, jeigu jis bus teigiamas, tuomet liks tik sulaukti, kol pinigai pasieks jūsų sąskaitą. Gavus pinigus iš kredito bendrovės, galėsite sumokėti pardavėjui ir įsigyti automobilį. Svarbu žinoti, kad yra tam tikros sąlygos dėl kurių jums gali būti nesuteikiama paskola. Pavyzdžiui esate nedirbantis ar naujoje darbovietėje dar neišdirbote bent 4 mėnesių arba jūsų prašoma suma yra per didelė, atsižvelgiant į jūsų gaunamas pajamas ir panašiai.

Bobutės paskola siūlo palankias sąlygas automobilio paskolai:

 • Paskolos sąlygos - skolinkitės nuo 50 iki 15 000 eurų, o grąžinimo laikotarpį rinkitės iki 72 mėnesių;
 • Nereikia pradinio įnašo – nereikia turėti sukaupus santaupų, kad galėtumėte pasiimti paskolą. Viskas labai paprasta, po paskolos suteikimo mokėsite mėnesinės įmokas pasirinktą paskolos grąžinimo laikotarpį;
 • Tampate automobilio savininku - atsiskaičius su pardavėju, galite iškart registruoti automobilį savo vardu;
 • Nereikia KASKO – jūsų automobilis, jūsų sprendimas, kaip jį drausti! Rinkitės laisvai, ar norite automobilį drausti civilinės atsakomybės draudimu, ar KASKO.
 • Galimybė pasiskaičiuoti – pasinaudokite skaičiuokle, kad sužinotumėte preliminarias sąlygas paskolos gavimui: www.bobutespaskola.lt/paskola-automobiliui
 • Paskola per 15 minučių! Užpildykite paraišką ir atitikus visas sąlygas pinigai jūsų sąskaitą pasieks vos per 15 minučių. Automobilio paskolos yra išduodamos nuo 7 iki 22 valandos;
 • Automobilį renkatės jūs – nėra jokių sąlygų, iš kur pirkti automobilį, galite jį įsigyti iš bet kurios patinkančios vietos;
 • Patikima – Bobutės paskola jau daugiau nei 10 metų teikia finansines paslaugas klientams, todėl mūsų sukaupta patirtis leidžia užtikrinti aukštą paslaugų kokybę, patikimumą ir konfidencialumą.