Automobilio remontas. Ką svarbu žinoti?

calendar icon 2022-07-25

Automobilis – gausiausiai naudojama ir daugumai vis dar patogiausia transporto priemonė. Jis leidžia ne tik patogiai nuvykti iki darbo ar parduotuvės, bet ir planuoti išvykas su šeima ar draugais sau tinkamu laiku ir maršrutu, neatsižvelgiant į viešojo transporto nustatytus tvarkaraščius. Tačiau automobilis reikalauja ir daugiausiai priežiūros, ypač, jeigu norime ilgai džiaugtis tvarkinga išvaizda bei sklandžiu veikimu. Todėl, kad kelionės automobiliu keltų vien teigiamas emocijas, apie automobilio remontą vertėtų pagalvoti ne tik atsiradus specifiniam gedimui, bet ir pasirūpinti nuolatine, reguliaria apžiūra bei priežiūra. Pateikiame esminius patarimus, į ką vertėtų atkreipti dėmesį tvarkant automobilį, kaip išsirinkti tinkamą autoservisą ir kaip planuoti išlaidas.

Kaip žinoti, jog atėjo laikas tvarkyti automobilį?

Dažnai automobilio remontui susiruošiame tik tuomet, kai aiškiai juntame arba matome gedimą, o nuvykti su transporto priemone iš taško A į tašką B pasidaro nebeįmanoma. Kartais automobilio problemas sukelia jo amžius, ilgos kelionės, o kartais – tiesiog netinkama nuolatinė priežiūra ir tam tikrų problemų ignoravimas. Transporto priemonių gedimus galima būtų skirstyti į kelias rūšis: elektros gedimai, degalų tiekimo problemos, aušinimo sistemos gedimai, neveikiantys jutikliai bei problemos, atsirandančios dėl automobilio amžiaus ir nusidėvėjimo. Kartais pasitaikančios problemos gali priklausyti ir nuo konkretaus gamintojo bei modelio. Aptarkime kelias dažniausias problemas ir ženklus, kurie rodo, kad atėjo laikas vykti į automobilių servisą:

  • Įspėjamosios lemputės prietaisų skydelyje. Tai – bene patogiausias būdas pamatyti ir diagnozuoti tam tikras automobilio problemas ir nuspręsti, ar problema gali būti išsprendžiama savarankiškai, ar jau reikės meistrų pagalbos. Įspėjamąjį ženklą prietaisų skydelyje galite pamatyti tiek dėl perdegusios lemputės, tiek dėl perspėjimo patikrinti automobilio variklį, todėl prietaisų skydelis parodo įvairaus masto problemas;
  • Vairo vibracija. Jei pajutote neįprastą vairo drebėjimą, reikėtų nedelsiant nuvykti į automobilių servisą ir sužinoti tikslią to priežastį, nes jos gali būti įvairios – pradedant nesubalansuotu ar įtrūkusiu ratu, baigiant blogu ratų suvedimu. Išsiaiškinus priežastį, šias problemas galima lengvai išspręsti kreipiantis į specialistus;
  • Padangų problemos. Daugelis problemų, sukeliančių vairo vibraciją, gali būti ir padangų gedimo priežastimi. Tačiau oro slėgio sumažėjimą padangose dažniausiai lemia pradurtas arba įtrūkęs ratas. Šią problemą išsprendžia padangos keitimas arba atsiradusių skylių užlopymas;
  • Elektros gedimai. Tai – vieni iš dažniausiai pasitaikančių gedimų, ypač naujesnio modelio automobiliuose, kur daugiau sistemų yra valdomos automatiškai. Tokio tipo gedimai gali atsirasti dėl laidų trapumo, neteisingo jų suvedimo, iššokusių saugiklių, blogo įžeminimo arba vandens padarytos žalos. Atsiradus elektros sistemos gedimams, kreipkitės į specialistus, kurie šias problemas sutvarkys greičiau ir leis išvengti papildomų išlaidų ateityje.

Tai – tik kelios automobilių gedimo sritys, su kuriomis gali susidurti šių transporto priemonių savininkai. Visiškai išvengti šių problemų yra sunku, tačiau nuolatinė automobilio priežiūra leis puikia jo būkle džiaugtis ilgiau. Vertėtų nusistatyti taisykles ir kas tam tikrą laiką vykdyti automobilio patikrą. Puiki proga transporto priemonės apžiūrai – pavasaris ir ruduo, kuomet keičiamos automobilio padangos. Kitas rodiklis automobilio patikrai – kilometražas. Specialistai auto servise rekomenduoja apsilankyti bent kas 15 tūkst. nuvažiuotų kilometrų ir patikrinti stabdžius, akumuliatoriaus būklę, automobilio kėbulą, sureguliuoti visų ratų slėgį, pakeisti variklio alyvą ir atlikti kitus būtinuosius apžiūros darbus.

Kaip pasirinkti servisą automobiliui?

Susidūrus su automobilio gedimu pirmiausia iškyla klausimas – kur kreiptis? Išsirinkti patikimą auto servisą iš didelės pasiūlos nėra taip lengva, tad pateikiame kelis patarimus, į ką vertėtų atkreipti dėmesį priimant šį sprendimą:

  • Atsiliepimai. Komentarai internete arba draugų, kolegų bei artimųjų patirtis yra vienas iš efektyviausių būdų išsirinkti vietą, kuriai patikėsite savo automobilį. Tokiu būdu galima sužinoti, ko tikėtis nuvykus į konkretų autoservisą;
  • Kaina. Žinoma, vienas svarbiausių rodiklių išlieka siūloma automobilio remonto kaina. Prieš vykstant į servisą vertėtų įsivertinti galimą skirti biudžetą ir pasidomėti, kokios kainos bus taikomos numatomiems darbams ir keičiamoms detalėms;
  • Suteikiama garantija. Atlikę automobilio remontą, tikimės atliktų darbų kokybės ir ilgaamžiškumo. Savo ruožtu autoservisas, suteikdamas garantiją atliktiems darbams patvirtina jų kokybę ir užtikrina gerą kliento patirtį.

Ką daryti jeigu trūksta pinigų automobilio remontui?

Gyvenime negalime suplanuoti visų situacijų, tad ir atsitikimai su automobiliu dažnai užklumpa netikėtai. Todėl planuojant savo mėnesio išlaidas, vertėtų numatyti biudžetą ir automobilio priežiūrai bei netikėtiems gedimams.

Prireikus pinigų automobilio remontui ar atnaujinimui, visada galite kreiptis į „Bobutės paskola“. Suteiksime greitą paskolą nuo 50 €  iki 15 000 € su lanksčiu grąžinimo laikotarpiu iki 72 mėnesių visiems poreikiams: esamo automobilio remontui, techninei apžiūrai arba naujo automobilio įsigijimui. Norint preliminariai sužinoti paskolos sąlygas, galite pasinaudoti automobilio paskolos skaičiuokle. Paskolos paraiškos pildymas internetu užtrunka vos kelias minutes, o reikiama pinigų suma jūsų sąskaitą pasiekia per 5 minutes.