Kaip sutaupyti atostogaujant?

calendar icon 2022-07-11

Vasara – atostogų metas, kuomet mėgaujamės ilgomis, šviesiomis ir šiltomis dienomis. Šiuo metų laiku dažniausiai skrendame poilsiauti į išsvajotus užsienio kurortus, o lepinant geriems orams leidžiame laiką ir Lietuvos kurortuose, sodybose bei gamtoje. Ar jau spėjote paatostogauti šią vasarą? Tikimės, kad jūsų atostogos praėjo puikiai, bet jei po atostogų kankina niūri nuotaika, pateikiame kelis patarimus, kaip sutaupyti jų metu, kad puikios nuotaikos nesugadintų netikėtos ir didesnės nei planuota išlaidos:

• Planuokite išlaidas ir sudarykite atostogų biudžetą. Prieš vykdami poilsiauti, sudarykite galimų išlaidų sąrašą ir numatykite tam galimą skirti sumą. Turėkite omenyje, kad tokioms išlaidų grupėms kaip maistas, kuras bei pramogos galite išleisti kiek daugiau, nei numatėte pradiniame plane, tad kelionės metu verta turėtų papildomų pinigų. Iš anksto ieškodami nakvynės vietos, stenkitės tilpti į būtent apgyvendinimui skirto biudžeto rėmus, nes nakvynė dažnu atveju sudaro bene didžiausias išlaidas kelionės metu. Atostogaudami fiksuokite savo išlaidas ir sekite, ar nėra nukrypstama nuo pradinio plano, o esant reikalui jį pakoreguokite;
  • Į išvyką leiskitės su kompanija – keliaukite su šeima, draugais arba kolegomis. Taip daugiau laiko praleisite su artimais žmonėmis, o ilgai lauktos atostogos bus ne tik smagesnės, bet ir taupesnės. Daugelyje lankytinų vietų taikomos nuolaidos grupėms, dažnai didesniam žmonių skaičiui siūloma pigesnė nakvynė, o keliaujant automobiliu galėsite pasidalinti kuro išlaidas, kas ypač aktualu augant kainoms;
  • Nepraleiskite nemokamų pramogų, muziejų ar lankytinų vietų. Daugumoje miestų ar kurortų galite rasti nemokamų renginių, poilsio zonų bei kitų pramogų. Dar smagiau, jei nuspręsite lankytinas vietas apkeliauti pėsčiomis – taip ne tik sutaupysite pinigų transporto išlaidoms, bet ir daugiau pamatysite, pagerinsite savo fizinį aktyvumą bei patirsite papildomų įspūdžių!
  • Planuokite iš anksto. Šis patarimas ypatingai svarbus renkantis išvykas į užsienio kurortus, nes dažnu atveju ne sezono metu siūloma geresnė kelionės kaina. Visgi, jei atostogos artėja, o dar neturite planų, pasinaudokite paskutinės minutės pasiūlymais. Dažniausiai agentūros šiems pasiūlymas suteikia ne tik krypčių įvairovės, bet ir geros kelionės kainos garantiją.

Kiek gali kainuoti kelionė į užsienio šalis?

• Pasinaudokite kelionės skaičiuokle. Neįsivaizduojate, kokios kainos vyrauja užsienio šalyje ir nuo ko pradėti dėliotis biudžetą? Pasinaudokite kelionės skaičiuoklės įrankiais, kurios nesunkiai rasite internete. Dažniausiai specialiame laukelyje tereikia įvesti šalį, į kurią vyksite ir pasirinkti, kokią kelionę planuojate kainos atžvilgiu – biudžetinį, prabangų ar kitą variantą, o kelionės kainos skaičiuoklės įrankis jums paskaičiuos vidutinę dienos išlaidų sumą žmogui svečioje šalyje. Labai patogu!
  • Įsigykite kelionės draudimą. Deja, bet nesame apsaugoti nuo įvairių nemalonių įvykių ir jų suplanuoti negalime, todėl vykstant į užsienio valstybes rekomenduojame įsigyti kelionės ir sveikatos draudimą visiems kartu vykstantiems bendrakeleiviams. Kreipkitės į draudėją nurodydami kelionės kryptį ir lūkesčius arba pasinaudokite kelionės draudimo skaičiuokle ir išsirinkite sau priimtiniausią draudimo variantą. Taip vykstant į kelionę būsite daug ramesni ir užsitikrinsite mažesnes išlaidas užklupusios nelaimės atveju;
  • Ieškokite alternatyvų. Jei dėliodami atostogų biudžetą matote, kad turimi lūkesčiai šiuo metu viršija jūsų finansines galimybes, nepamirškite apsvarstyti ir kitokių atostogų galimybių. Apsidairykite aplinkui – tikriausiai ir Lietuvoje dar neaplankėte visų gražiausių kampelių! Peržiūrėkite žemėlapį ir šiemet užsibrėžkite tikslą atostogų metu aplankyti dar neatrastus mūsų šalies regionus.

Ką daryti jeigu trūksta pinigų svajonių kelionei?

Prireikė papildomų finansų norimoms atostogoms? Bobutėspaskola.lt jums suteiksime greitą ir patogų kreditą nuo 50 € iki 15 000 € su lanksčiu grąžinimo terminu iki 72 mėnesių!