Kokie reikalavimai yra imant paskolą?

calendar icon 2024-05-13

Prireikė pinigų ilgai planuotam pirkiniui ar netikėtai iškilusiai situacijai? Verta pasidomėti vartojimo paskola, nes tai itin greitas būdas gauti reikiamą pinigų sumą. Tačiau, ką būtina žinoti prieš imant paskolą? Šiame straipsnyje - patarimai, kaip pagerinti savo reitingą ir gauti geriausią pasiūlymą. Venkite paskolų spąstų ir skolinkitės atsakingai. 

Kaip padidinti savo galimybes gauti paskolą 

Prireikė paskolos, tačiau kyla klausimas, kiek paskolos galiu gauti? Viskas priklauso ne tik nuo noro ar gaunamų pajamų, bet ir jūsų finansinės situacijos. Apžvelkime dalykus, kurie mažina jūsų galimybę skolintis:

  • SKOLOS - turite neapmokėtų, pradelstų įsipareigojimų? Didelė tikimybė, kad daugelis kreditorių nesutiks jums skolinti. Įsipareigojimų nevykdymas yra svarbus aspektas, vertinant jūsų finansines galimybes. Kreditorius vertina su kokiomis rizikomis gali susidurti paskolinęs jums reikiamą sumą pinigų, tačiau jeigu mato, kad esate skolingas kitam kreditoriui, tai didelė tikimybė, kad nevykdysite savo įsipareigojimų laiku ir paraišką teikiamoje bendrovėje. Todėl norint padidinti savo galimybes paskolos gavimui, įsitikinkite, kad neturite pamirštų įsipareigojimų ir viską mokate laiku. Net jeigu atsitiktų taip, kad turite skolų, nedelsiant jas apmokėkite, tik tokiu būdu pradės gerėti jūsų kredito istorija;
  • ĮSIPAREIGOJIMAI – įsivertinkite, kiek šiuo metu turite įsipareigojimų kitoms kredito, lizingo bendrovėms ir panašiai. Įsipareigojimų bendra mėnesinė suma negali būti didesnė nei 40 % jūsų gaunamų mėnesio pajamų. Tai reiškia, jeigu norite padidinti galimybę gauti paskolą, tuomet turite pasistengti sumažinti savo įsipareigojimus. Nepamirškite, esant poreikiui pagalvoti apie paskolų refinansavimą, tokiu būdu apjungsite skirtingas paskolas ir sumažinsite mėnesio įmoką. 

Koks vertinimas atliekamas vertinant galimybes gauti paskolą? 

Paskolos gavimo kriterijai yra būdas įvertinti kliento finansinę situaciją ir priimti sprendimą dėl paskolos išdavimo. Paskolos gavimas nėra sudėtingas procesas, ypač tiems, kurie neturi problemų su savo kredito istorija. Taigi, ką kredito bendrovė tikrina, prieš išduodant jums paskolą?

  • PAJAMOS – kiek uždirbate kiekvieną mėnesį ir kokia gaunamų pajamų kilmė (individuali veikla, verslo liudijimas, darbo sutartis ar pan.) nuo to priklauso, kokių papildomų dokumentų gali jūsų paprašyti. Tarkime dirbate su individualia veikla, tai kredito bendrovė gali jūsų paprašyti pateikti deklaruotų pajamų išrašą ir individualios veiklos pažymą, Jeigu dirbate pagal darbo sutartį, gali paprašyti ją pateikti, ypač tais atvejais, kai sutartis yra terminuota. Jeigu nutiktų taip, kad jūsų pajamos būtų per mažos kredito sutarties sudarymui, kredito davėjas gali pasiūlyti paraišką teikti kartu su sutuoktiniu. Tuomet kredito bendrovę patikrintų informaciją apie jūsų sutuoktinį, kad įvertintų ir jo pajamas, turimus įsipareigojimus;
  • DARBO SUTARTIES TRUKMĖ – kad galėtumėte gauti paskolą, turite oficialiai būti išdirbęs vienoje darbovietėje bent 4 mėnesius arba jūsų darbo stažas turi būti nenutrūkęs keičiant darbovietę. Bet kokiu atveju, kredito bendrovė gali paprašyti kredito gavėjo atsiųsti darbo sutartį, kad pasižiūrėtų tam tikrus dalykus, pavyzdžiui bandomojo laikotarpio trukmė, kad įvertintų kliento esamą situaciją;
  • ĮSIPAREIGOJIMAI – kaip ir minėjome, jūsų įsipareigojimai neturi viršyti 40 % jūsų gaunamų mėnesio pajamų, tad kredito bendrovė patikrins, kiek ir kokių įsipareigojimų turite, ar nevėluojate jų mokėti. Jeigu turite skolų, tai labai tikėtina, kad jūsų paraiška bus atmesta, nes tai signalizuoja kreditoriui, jog esate nepatikimas klientas. Stenkitės tinkamai valdyti savo finansinius įsipareigojimus, nes pagal tai kredito bendrovė gali susidaryti bendrą vaizdą apie jus ir jūsų gebėjimus su finansais.

Taip pat svarbu nepamiršti, kad teikiant paraišką greitajam kreditui gauti, paskolos gavėjas turi būti pilnametis nuo 18 metų amžiaus, taip pat turėti galiojantį asmens dokumentą (tapatybės kortelę arba pasą), būti Lietuvos Respublikos piliečiu bei dirbti Lietuvoje. Tai reiškia, kad užsienyje dirbantiems lietuviams paskolos nėra išduodamos. 

Atkreipkite dėmesį, kad būsto paskolos reikalavimai gali būti kiti ir bankai gali paprašyti pateikti papildomus reikiamus dokumentus. Todėl būsto paskolai gauti jums bus keliami griežtesni reikalavimai, papildomai turėsite sudaryti ir turto draudimo sutartį. 

Svarbūs dalykai, kuriuos reikia žinoti prieš imantis paskolos 

Sudarant kredito sutartį būtinai įsivertinkite, kokia bus grąžintina suma, kokią palūkanų dalį sumokėsite bei kiek reikės kiekvieną mėnesį mokėti. Kuo ilgesniam laikotarpiui imsite vartojimo paskolą ar kreditą, tuo mažesnės bus mėnesio įmokos, bet tokiu atveju turėsite grąžinti didesnę pinigų sumą. Tai jeigu norite kuo mažiau permokėti už paskolą, sudarant sutartį jums reiktų rinktis pavyzdžiui terminą – 6 mėnesius vietoj 12 mėnesių, tačiau terminas turi būti ne mažiau 3 mėnesių. 

Ne tik grąžinsite pasiskolintą sumą greičiau, bet ir sumokėsite mažesnę pinigų sumą. Tad paskolos grąžinimo metodas turėtų būti palankiausias jums. 

Taip pat įsivertinkite ir savo finansines galimybes imant paskolą, ar turėsite visiškas galimybes ją grąžinti, ar tai nesukels jums papildomų rūpesčių. Finansinių įsipareigojimų klausimai turėtų būti labai gerai apgalvoti bei norint gauti paskolą reiktų nepervertinti savo galimybių.