Patarimai kuriantiems jaukią namų ar sodo aplinką

calendar icon 2022-07-04

Vasara – metas, kai daugiau laiko praleidžiame soduose ar namų kiemuose. Šiuo metų laiku džiaugiamės grynu ir šiltu oru, pačių užaugintu daržovių derliumi, spalvingu augalų žydėjimu, grilyje keptais skaniais patiekalais bei ilgais vakariniais pasisėdėjimais su šeima ar draugais. Tačiau ar pagalvojote, kad vasara yra puikus laikas ne tik poilsiui, bet ir kruopštesnei sodo, kiemo aplinkos ir namelio priežiūrai? Kad tvarka džiugintų iki pat sezono pabaigos ar net kitų metų, reikia skirti papildomo laiko ir finansų aplinkos ir namo atnaujinimui, jo būklės apžvalgai. Pateikiame kelis patarimus, kurie padės susikurti jaukią ir malonią aplinką ir džiaugtis gamtos apsuptimi:

• Atnaujinkite sodo techniką. Sutvarkytą bei išpuoselėtą sodo arba namų kiemo aplinką didele dalimi lemia tvarkinga veja, gėlynas, dekoratyviniai krūmai ir kiti augalai. Patikrinkite, ar tokie įrankiai kaip kastuvai, grėbliai, žirklės bei semtuvai vis dar yra tinkami atlikti savo funkciją. Taip pat reikėtų reguliariai patikrinti žoliapjovių būklę – rekomenduojame peržiūrėti jungtis, sutepti judančias dalis specialiu tepalu. Kasmet peržiūrėdami turimą techniką, išvengsite gedimo, o taip sutaupysite laiko ir pinigų bei galėsite džiaugtis tvarkinga aplinka be papildomo galvos skausmo;
  • Įsirenkite terasą. Juk joje palydėti šiltus vasaros vakarus artimųjų apsuptyje – vienas malonumas! Peržvelkite turimų lauko baldų būklę arba įsigykite naujus, atkreipkite dėmesį į terasos grindinį, o prireikus atnaujinkite paviršių. Jaukumą sukurti padės vos kelios papildomos detalės: užteks pakabinti lempučių girliandas, pasodinti augalų bei įsigyti baldų pagalvėlių didesniam komfortui. Kadangi terasa įrengiama lauko erdvėje ir čia dažniausiai šurmuliuoja veiksmas apsilankius svečiams, pagalvokite apie tinkamą terasos dydį, ji turi būti erdvi. Skirkite ypatingą priežiūrą jos apsaugai esant skirtingoms oro sąlygoms – apgalvokite, kaip apsaugosite baldus nuo lietaus, nuolat sušluokite nukritusius lapus, padenkite medinius paviršius drėgmei atspariomis medžiagomis. Tik taip galėsite džiaugtis terasos ilgaamžiškumu.

Ką reikėtų įsivertinti pradedant sodo namo remontą?

Bene svarbiausias darbas – namo remontas. Patogiam ir maloniam laikui sode svarbi ne tik aplinka, bet ir pats namelis, tad verta pagalvoti tiek apie jo interjerą, tiek apie eksterjerą. Galbūt laikas nugramdyti senus dažus ir atnaujinti namelio spalvą, pakeisti langus, papildyti interjerą naujais baldais, įsigyti naują buitinę techniką? O gal turite senos statybos namelį, kuriame jau laikas atlikti rimtesnius remonto darbus - keisti stogą, suplanuoti apšiltinimo darbus, įvesti elektrą, įsirengti komunikacijas, virtuvę, atlikti pamatų ir medinių konstrukcijų peržiūrą? Nelaukite ir esant poreikiui namų remonto darbus pradėkite jau dabar! Tam, kad remonto darbai vyktų sklandžiai, sudarykite galimų išlaidų ir darbų sąrašą ir jo laikykitės. Atliktas namų remontas užtikrins ne tik didesnį jūsų ir jūsų svečių komfortą lankantis sode, bet ir suteiks galimybę leisti laiką gamtoje ne tik vasarą, bet ir kitais metų laikais.

Nepamirškite atlikti ir generalinio tvarkymosi – tegul namelio švara jus džiugina visą sezoną! Dažnai sodo nameliai tampa vieta, kur suvežami nereikalingi, nebenaudojami daiktai su mintimi, kad ateityje iškils poreikis juos panaudoti pakartotinai. Neapsikraukite nereikalingais daiktais ir peržiūrėkite sukauptą turtą – galbūt dalį daiktų galite išmesti, atiduoti, o galbūt turite senų baldų, kuriuos mielai atnaujintumėte ir pritaikytumėte prie sodo namelio interjero? Prireiks tik šiek tiek įkvėpimo ir noro!

Ką daryti jeigu pritrūksta pinigų remontui užbaigti?

Prireikė papildomų finansų kuriant jaukią aplinką savo sode ar kieme arba atliekant namo atnaujinimą? Bobutėspaskola.lt suteiksime jums greitą ir patogų kreditą nuo 50 € iki 15 000 € visiems numatytiems remonto arba atnaujinimo darbams.