Ką daryti turint blogą kredito istoriją?

calendar icon 2022-07-08

Asmens kredito istorija – bene svarbiausias veiksnys norint gauti paskolą. Tai – visa informacija apie asmens įsiskolinimus, paskolas ir mokėjimų vėlavimus ir yra tarsi finansinis gyvenimo aprašymas, surinktas iš įvairių šaltinių. Iš šių duomenų formuojamas kredito reitingas, kuris procentais išreiškia, kiek yra tikėtina, kad paskolos negrąžinsite arba vėluosite atlikti jos mokėjimus. Nesvarbu, kokiai sumai ar laikotarpiui yra skolinamasi, kokios rūšies paskola imama (būsto, vartojimo, automobilio ar kt.), kreditorius, prieš suteikdamas paskolą visada įvertins jūsų kreditingumą. Paskolos ėmimo procesas tampa paprastesnis ir greitesnis, jei kredito istorija yra nepriekaištinga. Tačiau kas sudaro kreditingumą ir kuomet galima teigti, kad kredito istorija yra bloga?

 • Laiku nesumokėtos įmokos. Vertinant kreditingumą, apžvelgiamos jau turėtos asmens paskolos ir jų įmokų mokėjimas. Šie duomenys yra kaupiami bendrose bazėse ir jų neįmanoma ištrinti, keisti ar pataisyti. Informacija apie mūsų turimų finansinių įsipareigojimų vykdymą saugoma net 10 metų. Jei įmokas mokėjote laiku ir tvarkingai, šioje vietoje su nesklandumais nesusidursite, tačiau jei vėlavote apmokėti ankstesnių paskolų įmokas ar laiku negrąžinote kredito, tai atsispindės jūsų kredito istorijoje. Prasčiausias scenarijus asmens kredito istorijai – skolos išieškojimas per antstolius;
 • Vengimas laiku apmokėti paslaugų sąskaitas. artais nekreipiame dėmesio, jei kelias dienas pavėluojame apmokėti telekomunikacijų, televizijos, komunalinių ar kitų paslaugų sąskaitas, tačiau nuolatinis vėlavimas arba vėlavimas ilgą laiką gali sutrukdyti gauti paskolą palankiomis sąlygomis. Daugelis nežino, kad tokie duomenys taip pat yra tikrinami sprendžiant apie asmens patikimumą suteikiant jam finansines paslaugas;
 • Dažnas, perteklinis skolinimasis. reditingumas taip pat krenta tuomet, kai asmuo per ribotą laiką padidina turimų įsipareigojimų skaičių arba įnirtingai ieško geresnio paskolos pasiūlymo. Taip atsitinka, kai yra kreipiamasi į skirtingus kreditorius ir kiekvienas iš jų atlieka asmens kredito istorijos paiešką.

Ką imant paskolą gali lemti prasta kredito istorija? Kreditorius, įvertinęs asmens istoriją ir veiksmus vykdant finansinius įsipareigojimus, gali atsisakyti suteikti kreditą arba suteikti jį ne tokiomis palankiomis sąlygomis (suteikti mažesnę sumą, didinti palūkanas ir pan.)

Kaip palaikyti gerą kredito istoriją?

Tam, kad esant reikalui paskolą gautumėte greičiau ir palankesnėmis sąlygomis, verta įsidėmėti kelis paprastus veiksmus, kurie padės palaikyti tvarkingą kredito istoriją. Net ir turint prastą kredito istoriją, sėkmingai vykdant finansinius įsipareigojimus galima nusverti praeities finansines klaidas:

 • Apmokėkite sąskaitas už ryšio, telekomunikacijų, komunalines ir kitas sąskaitas.Patikrinkite, ar paslaugos tiekėjui esate suteikę naudojamą elektroninį paštą ar kitą susisiekimo priemonę, kuria jus gali pasiekti informacija apie paruoštą mokėjimą. Jei sunku atsiminti, kuriuo mėnesio metu reikia apmokėti sąskaitą už atitinkamą paslaugą, pasižymėkite šią datą savo kalendoriuje arba naudokitės periodinių apmokėjimų paslauga savo banke ir pasikartojančius mokėjimus atlikite automatiškai. Svarbu neuždelsti mokėjimų paslaugų tiekėjams ir prisiminti, kad tokie veiksmai taip pat lieka jūsų kredito istorijoje;
 • Prieš imant paskolą, nuosekliai apsvarstykite jos grąžinimo galimybes. Lietuvoje taikoma 40% pajamų ir finansinių įsipareigojimų santykio taisyklė. Tai – puikus rodiklis įsivertinti, ar galėsite grąžinti imamą kreditą, mokėti įmokas laiku ir išvengti įrašų apie vėlavimus savo kredito istorijoje. Prieš imant paskolą, pagalvokite ir apie nenumatytas situacijas bei išlaidas – ar joms išaugus galėsite padengti turimus finansinius įsipareigojimus?

Kaip gauti paskolą turint blogą kredito istoriją?

Ar kreditas su bloga kredito istorija – įmanomas? Žemas kreditingumas ne visuomet užkerta kelia naujos paskolos gavimui geromis sąlygomis, nepaisant to, kad kredito davėjas privalo patikrinti asmens mokumą prieš išduodant paskolą. Bloga kredito istorija leidžia gauti įprastą vartojimo paskolą tuo atveju, jei neturite per daug pradelstų mokėjimų bei įsiskolinimų. Kiekvienas kreditorius asmens kreditingumą vertina individualiai, todėl norint gauti paskolą, susisiekite su kreditoriumi, kad būtų įvertinta jūsų kredito istorija. Svarbu, kad paskolos paraiškos teikimo metu neturėtumėte nepadengtų aktyvių įsipareigojimų kitiems kreditoriams. Nepamirškite, kad norint gauti paskolą, svarbus ne tik kreditingumo lygis, bet gaunamų pajamų bei turimų paskolų santykis – jūsų įsiskolinimai neturi viršyti numatytos 40% gaunamų pajamų ribos. Tad paskola su bloga kredito istorija gali būti suteikiama, dažniausiai tiesiog taikant didesnes palūkanas, kaip garantiją kreditoriui už prisiimamą didesnę riziką. Imant kreditą su bloga kredito istorija, galutinis sprendimas dėl jo suteikimo ir sąlygų priklausys nuo paties finansinių paslaugų tiekėjo.

Prieš pateikiant prašymą paskolai gauti, rekomenduojame pasitikrinti savo asmeninę kredito istoriją, kad žinotumėte, kokią įtaką ji gali daryti jūsų galimybėms pasiskolinti arba suteikiamoms paskolos sąlygoms. Nenuleiskite rankų, gauti kreditą su bloga istorija tikrai įmanoma!

Ar įmanoma gauti refinansavimo paslaugą su bloga kredito istorija?

Refinansavimas – turimų įsipareigojimų apjungimas į vieną, užtikrinantis patogesnį kreditų valdymą mokant vieną, mažesnę įmoką, o dažnai suteikiantis ir galimybę pasiskolinti papildomai. Tačiau ar refinansavimas yra išeitis turint prastą kredito istoriją?

Paskolų apjungimas yra puiki galimybė pagerinti savo finansinę padėtį, sutaupyti, palengvinti paskolos grąžinimą įmokas išskaidant ilgesniam laikotarpiui ir sumažinant naštą. Paskolų refinansavimas su bloga kredito istorija yra vienas geriausių būdų pasilengvinti susikaupusių skolų naštą.

Jei turite vieną ar kelias paskolas ir matote, kad artimiausiu metu nebepajėgsite mokėti visų paskolų įmokų, verta plačiau pasidomėti paskolų apjungimo paslauga. Vėluojančios paskolų įmokos ar įsiskolinimai gali prisidėti prie prasto jūsų kreditingumo, todėl laiku gauta refinansavimo paslauga gali padėti išvengti nesklandumų imant paskolas ateityje.

Turint prastą kredito istoriją, refinansavimas yra bene geriausia išeitis. Tai – lyg kreditorių pagalba įsiskolinusiems klientams, kadangi kreipdamiesi dėl turimų paskolų refinansavimo parodote, kad rūpinatės savo finansine situacija. Apjungiant paskolas, svarbus ne tik jūsų kreditingumo reitingas, bet ir šiuo metu gaunamos pajamos ir tai, kiek laiko esate išdirbęs esamoje darbovietėje. Jei gaunate nuolatines pajamas iš darbo, kuriame dirbate daugiau nei 4 mėnesius – didelė tikimybė, kad jūsų turimos paskolos bus refinansuotos.

„Bobutės paskola“ atsižvelgiame į individualią kiekvieno kliento situaciją ir stengiamės rasti geriausią išeitį. Siūlome apjungti kitur turimus kreditus iki 15 000 € su pasirinktu grąžinimo laikotarpiu net iki 84 mėnesių. Mūsų klientai gali apjungti paskolas, gautas iš greitųjų kreditų, kredito linijų, lizingų, kredito unijų bei kitų bankų.

Refinansuoti turimas paskolas „Bobutės paskola“ apsimoka, nes:

 • Suteikiama galimybė apjungti turimas kreditų sutartis. Taip sudaromos naujos įsipareigojimų sąlygos. Dažniausiai sumažinamas mėnesinės įmokos dydis, prailginamas terminas;
 • Refinansavimo paraiškos pateikimas užtrunka vos kelias minutes. Tuomet įvertiname jūsų galimybes gauti refinansavimą ir pateikiame pasiūlymą;
 • Vietoje kelių paskolų, kurias mokate skirtingiems kreditoriams, po refinansavimo paskolos jums reikės mokėti tik vieną įmoką, tik pas mus. Taip sutaupysite laiko;
 • Kai apjungiamos kelios paskolos, sumažėja bendras jūsų mėnesio įsipareigojimų įmokos dydis. Taip atsiranda galimybė pasiskolinti papildomai iki 5 000 €;
 • Refinansavimas suteikia galimybę už visas paskolas kas mėnesį mokėti tik vieną įmoką;
 • Norintiems preliminariai pasiskaičiuoti, kokiomis sąlygomis galėtumėte refinansuoti paskolas pas mus, suteikiame galimybę pasinaudoti refinansavimo skaičiuokle.